Program

SOBOTA

 • 08:00 - 08:50 🕑 PREZENCE...

  Těšíme se na vás a v tento čas vás uvítáme na recepci a pokud budete cokoli potřebovat tak se na recepci můžete obrátit.

  (skrýt popis)

  • SÁL 1

   09:00 - 10:30 🕑 Petr Ševčík,DYNAMICKÁ JÓGA, KLID NA TĚLE I NA DUŠI

   Petr Ševčík: Ashtanga yoga – je prostě boží. Je možné, že díky vlídným požadavkům, které máme sami na sebe, abychom si udrželi zdraví, zažijete velice příjemné jógové cvičení plné klidu díky hlubokém dechu v pozicích, trochu poskoků a radosti z dynamického pohybu, chvilku zastavení v meditaci a spoustu chuti opakovat cvičení i další dny a odhodlání pečovat o svou duši.
   Námaha je to, co nakonec stojí za řeč a tím se stáváme sami sobě navzájem inspirací.

   (skrýt popis)

   10:45 - 12:45 🕑 Martin Ďuriš, TRANSPERSONÁLNÍ PSYCHOLOGIE A HOLOTROPNÍ DÝCHÁNÍ...

   Martin Ďuriš: “Najkrásnejším zážitkom, ktorý sa nám môže stať, je tajemno…
   Komu je táto emócia cudzia, kto sa už nevie v údive zastaviť a zostať stáť v úžase s posvätnou úctou, ako by bol mŕtvy.” – Albert Einstein
   “Využij svojho vnútorného svetla k opätovnému získaniu prirodzenej jasnozrivosti.” – Lao-c
   Tento workshop bude zameraný na predstavienie širšej integrálnej holotropnej praxe (meditácie, tréningu všímavosti, embodiment, atď.) Bližšie si predstavíme princípy samotného holotropného dýchania – prípravy, settingu, integrácie. Povieme si, čo všetko vlastne stojí za slovom holotropné dýchanie. Ako sa pracuje s kontaktovaním pamäte nášho tela, aká je mechanika na uvoľňovanie traumy z tela, či naopak zaseknutej radosti, či slasti. Povieme si príklady z praxe ako sa môžeme spájať s našou pradávnou biologickou planetárnou históriou, či transpersonálnymi sférami nášho bytia. A na koniec, aké sú vlastne evolučné a liečivé benefity týchto zážitkov pre náš bežný život.

   (skrýt popis)

   14:00 - 15:30 🕑 Pavla Vanduchová, CHANDRA NAMASKAR...

   Pavla Vanduchová: Chandra Namaskar – od měsíční energie ke zklidnění ve svém nitru.
   Pozdrav měsíci nebo-li Chandra Namaskar patří po Pozdravu slunce mezi nejznámější jógové sekvence. Svým charakterem se řadí mezi zklidňující a ochlazující sekvence a většinou se praktikuje na konci dne. Na lekci se budeme zabývat nejznámějším Pozdravem měsíce, projdeme si jednotlivé pozice tak, abyste byli schopni si jej zapamatovat a praktikovat sami dle svým potřeb a ucítili zkliňující energii nejen ve svém těle, ale hlavně v mysli.

   (skrýt popis)

   15:45 - 17:00 🕑 Petr Smil, PRANA VASHYA YOGA, SKRYTÉ ASPEKTY ZJEVENÉHO

   Petr Smil:Prana vashya yoga,terapie a dynamická jóga aneb když jógu jen „necvičíme“. Vědomá práce, dech jako nástroj číslo jedna a cíleně volené pozice tvoří koktejl jógové terapie. Jedna lekce nestačí, ale na jejím konci snad zůstane pocit povzbuzení, že můžete být sami sobě nejlepšími terapeuty.

   (skrýt popis)

   17:30 - 18:45 🕑 Zdeno Yogi, SHRIVATSA YOGA...

   Zdeno Yogi:Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť…
   Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie. A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

   (skrýt popis)

   • SÁL 2

    09:00 - 10:30 🕑 Dráža Bačkorová, ZÁKLONY, UVOLNĚNÍ KYČLÍ, NÁCVIK STOJE NA RUKÁCH, Cesta k svobodnému tělu a duši....

    Dráža Bačkorová: Záklony jsou důležité právě otevřením hrudníku, působí povzbudivě, protahují často zkrácené prsní svaly a ohybače trupu, zlepšují dechové funkce a činnost srdce, stimulují trávení a v některých případech mohou pomoci i při výhřezech meziobratlových disků. To je stránka fyziologická.
    Pak je tu stránka psychická, nebo chcete-li duchovní: otevření hrudníku zároveň aktivuje energetické centrum, záklony tak mohou u někoho vyvolávat výrazné emoce jako je radost, přívaly štěstí ale i smutek nebo hněv. Čím pravidelnější je praxe, tím víc se emoce zklidňují , stáváme se otevřenější, radostnější a svobodnější.
    Protože se daleko častěji jak v životě, tak i při cvičení předkláníme, můžou být záklony opravdová výzva pro každého.
    Kyčle jsou místem, kde často ukládáme svoje emoce. Abychom to vysvětlili z fyziologického pohledu: Velkému svalu bedernímu (musculus psoas major) se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše. Tento sval stabilizující střed těla se nachází u kyčelní kosti a ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů, pružnost a mnoho dalšího. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a asistuje při pohybu, umožní vám údajně se spojit s přítomným okamžikem, hlavně když je protahován, při čemž dochází k uvolňování napětí z těla. Uvolněním kyčlí můžeme tedy částečně své emoce vysvobodit.
    Stoje na rukách dají našemu pohledu na svět úplně jinou dimenzi.

    (skrýt popis)

    10:45 - 12:15 🕑 Gabriela a Marek Lukášovi, DJ YOGA...

    Gába a Marek Lukášovi: Dva lidé co mimo vzájemné lásky mají i lásku k hudbě a pohybu a proto je napadlo vytvořit tento společný projekt, při kterém se baví, hrají, tančí, praktikují jógu a tráví společný čas.
    Co můžete očekávat?
    …nic neočekávejte :-)…, jen se nechte vést svými pocity, navnímáním sebe, svého dechu, hudby, rytmu, k uvolnění a souzněním těla a mysli.
    Lekci bude doprovázet Šárka Pivodová/Taona se svým vizuálem. Vizuálním instalacím se věnuje od roku 2006. Pocitově reaguje na aktuální atmosféru místa, kde se zrovna nachází. Její práce spočívá v živém přenosu světla, které reaguje na zvuk a zdůrazňuje prostor kolem ní.

    (skrýt popis)

    14:00 - 15:30 🕑 Zuzana Viznarová a Pavel Tůma, RELAXAČNÍ JÓGA VE VIBRAČNÍ LÁZNI...

    Zuzka a Pavel: Relaxační jóga ve Vibrační lázni zpívajících mís a gongů.
    Ve vibracích tibetských zpívajících mís proplujeme jemnou hatha jógovou lekcí a v pomalém meditativním tempu se ponoříme do do sebe, zaměříme na náš vnitřní svět, budeme se věnovat svému tělu a učit se mu naslouchat, poznávat ho, reagovat na jeho potřeby.

    (skrýt popis)

    16:00 - 17:15 🕑 Zdeno Yogi, BLACK LIGHT YOGA...

    Zdeno Yogi: Počas dlhých zimných večerov si párkrát za rok zacvičíme pri UV svetle v tme so svetielkami. Ide o ľahšie a kratšie cvičenie. Môžete si užiť magickú atmosféru svetiel a pritom v tme ísť hlbšie do seba. Blacklight joga je vždy taká malá oslava. Príďte svietiť.

    (skrýt popis)

    19:00 🕑 Lubomír Holzer, ZÁVĚREČNÝ MUZIKOTERAPEUTICKÝ KONCERT...

    Lubomír Holzer:

    (skrýt popis)

    • SÁL 3

     09:00 - 10:30 🕑 Markéta Faustová, ŽIVOST V TĚLE...

     Markéta Faustová: Najdi energii, šťávu, drive, motor tvého těla. Sílu, která se však neskrývá ve svalech. Budeme se zaměřovat na dynamický i tekutý pohyb, střed těla i energetizující dechová cvičení. Po téhle lekci nebudete muset hledat motivaci k cestě vpřed.

     (skrýt popis)

     10:45 - 12:15 🕑 Václav Hnízdil, KUNDALINI JÓGA, PROUBUZENÍ VNITŘNÍHO OHNĚ...

     Vašek Hnízdil:Každý z nás teď prochází transformací směrem k čistému a pravdivému prožívání vztahu k sobě a světu.
     Využijeme mocnou technologii kundaliny yógy a léčivé vibrace gongu k odkládání přežitých nastavení a naladění se na své „Pravdivé Já“.

     (skrýt popis)

     14:00 - 15:30 🕑 Martina Procházková, JIVAMUKTI, RADIKÁLNÍ SVOBODA...

     Martina Procházková: RADICAL FREEDOM
     Jivamukti jóga
     Je možné dosáhnout stav osvícení za 90 minut? Proč by ne? Záleží jen na nás.
     Do povinné výbavy adepta jógy patří jasný záměr, odvaha podívat se na sebe ze všech stran, chuť, překonat komfortní zónu a velká láska.
     Dynamicka lekce 360 stupňů s prvky jogové filozofie,poesie, mantra i nada jogy, a sebereflexe.
     Na lekci hrozi vazne odbourání avidje.

     (skrýt popis)

     15:45 - 17:15 🕑 Michal Rauer, PROŽITKOVÁ HATHAJÓGA...

     Michal Rauer: Hatha jóga. Dopřeje vám jedinečný celostní zážitek pro tělo i duši.
     Michal Rauer, který se kromě jógy věnuje i „Hlubinné abreaktivní psychoterapii“ a automatické kresbě vás provede lekci.
     V lekci rozzáříte svá srdce, rozproudíte vnitřní energii a zklidníte mysl. Prožijete Hatha jógovou praxi s využitím elementu ohně, očistou vykuřovadly, energetizací prostřednictvím gongu a šamanského bubnu. Díky tomu všemu si budete moci uvědomit současná témata vašeho života.
     Michal říká, že jóga není jenom o cvičení a správném dýchání, ale je to určitá životní cesta, po které můžete jít celý život a vždy tam najdete něco nového.

     (skrýt popis)

     17:30 - 18:45 🕑 Monika Winklerová, JIN JÓGA...

     Monika Winklerová: Yin Yoga – může se zdát, že se toho kolem nás i v nás tolik děje a že to vyžaduje naši neustálou pozornost a kontrolu. Lidský život je ve známení stálého „až“, pocitu nenaplněnosti, nedostatečnosti. Jóga je ale cestou dovnitř, do ticha za všemi myšlenkami, slovy i činy, do místa (dá-li se to nazvat místem), kde je vše v pořádku a nic nám nechybí. Kde poznáváme sami sebe ve všem, v celistvosti a úplnosti „všeho-bytí“.
     Proč právě skrze jin jógu? Jin jóga je velmi pomalá, máme čas se do pozic a do bytí skutečně ponořit. Vystupujeme z konání a myšlenek a věnujeme pozornost přítomnosti. Nic moc „neděláme“, ikdyž na úrovni těla a tkání se mnoho děje. Uvolňujeme se, odevzdáváme, pouštíme… Učíme se, že můžeme nechat věci dít, nemusíme je řídit a kontrolovat, že i s naším životem se může „dít samo“ – když se zabydlíme v prostoru všudypřítomného vnitřního klidu.

     (skrýt popis)

     • KINO SÁL

      09:00 - 10:30 🕑 Martin Ďuriš, PÉČE O DUŠI...

      Martin Ďuriš: Počas tohto workshopu zameriame našu pozornosť na témy týkajúce sa sebastarostlivosti. Či už sme terapeutom, klientom, alebo len človekom ako takým, sebastarostlivosť je pri dnešných výzvach na planéte naša životná poistka. Bez tohoto uvedomenia, je naše zdravie vystavené intenzívnym a chaotickým silám, ktoré naša kultúra časom vyvinula. Jednou z hlavných misií Continuum Movement® je priniesť viac povedomia ohľadom sebastarostlivosti cez prax, ktorá zahŕňa hlbokú pozornosť voči našim vlastným fyzickým pocitom. Hlbšie cítenie tela je naša základná životná skúsenosť, ktorá sa z našej digitálnej spoločnosti nejak vytráca.
      V Continuum Movement používame rôzne špecifické druhy dychu, zvukov, pohybových sekvencií a vizualizácií, k prebudeniu toho, čo môžeme nazvať tekutý systém. Vzývame inteligenciu prírody ako rezonujúce pole, ktoré nás nielen spája so Zemou, ale aj so všetkými živočíchmi, rôznorodými životnými druhmi na našej planéte, ale aj za hranicou nami bežne poznaného vesmíru.
      Tekutý systém hrá dôležitú rolu v regenerácii a oživovaní nášho tela. Tým, že v sebe vedomo a s láskavosťou podporíme pohyb tekutín, naše telo dostane viac možností ku komplexnej hydratácii a vyživujúcej ,viac esenciálnej, aktivite tekutín.
      Starnutie je veľmi blízke dehydratácii. Pohyb a zvuk (alebo vibrácia) sú dve veľmi mocné média k podpore aktivity organizmu. Kombinované s dotykom, vizualizáciou a hlbšou pozornosťou, tvoria základňu praxe Continuum Movement.
      Počas tohto workshopu si predstavíme niektoré techniky z Continuum Movement v kombinácii s princípmi, ktoré sa používajú v kranio-sakrálnej praxi, či bojových umeniach. Špeciálne sa pozrieme na to, ako sa stiahnuté a zamrznuté tkanivá dokážu “roztopiť” pomocou dotyku, zvuku, dychu a prebudením aktivity tekutín v tele.

      (skrýt popis)

      10:45 - 12:00 🕑 Drahomíra Bačkorová, JÓGA V INDII...

      Drahomíra Bačkorová:

      (skrýt popis)

      14:00 - 15:30 🕑 Petr Smil, JÓGA SPÁNKU A SNĚNÍ...

      Petr Smil:

      (skrýt popis)

      15:45 - 17:15 🕑 Markéta Faustová, ŽENSKÁ SÍLA...

      Markéta Faustová:

      (skrýt popis)

      17:30 - 18:45 🕑 Martina Procházková, EXPERIMENT JMÉNEM SKUTEČNOST...

      Martina Procházková:

      (skrýt popis)

     •  
     • Změna programu vyhrazena

Uložit odkaz do záložek.