Program

PÁTEK

  • ATELIÉR

   15:30 - 16:00 🕑 Opening ceremony...

   Markéta Faustová: ceremonie k zahájení festivalu.

   (skrýt popis)

   16:00 - 19:00 🕑 Barbora Hu...

   Barbora Hu: Jedinečná lektorka, průkopnice čakra jógy®. Věděli jste, že každá čakra se pojí s tématem, jenž zažíváme, mohli bychom zažívat anebo naopak nemusíme vůbec zažívat v našich životech? Na workshopu vám Barbora představí sedm mahá čaker a témata s nimiž jsou spojená.
   Pojetí čaker je zde konceptuální. Jsou vnímány jako sety podmínění a potenciálů, které individuálně i kolektivně oživujeme v naší životní orientaci. Jejich vliv se dotýká tělesné stavby, fyziologie, kvalit vědomí a způsobu jakým zakoušíme sami sebe a vnější svět.
   Čakra jóga® v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje tantricko-jógovou energetiku s jinými poli poznání, sebe-zkušenosti a vědami o člověku.
   V prožitkové části zažijete dechovou inteligenci, techniky
   koncentrace a meditace.
   Procvičíte ásany, kárany, mudry a pohybové exprese. Závěr workshopu bude patřit relaxaci a sharingu.
   Vhodný je pro všechny úrovně pokročilosti. Kontraindikace jsou těhotenství a období šestinedělí.

   (skrýt popis)

   • SÁL 1

    16:00 - 19:00 🕑 Markéta Faustová...

    Markéta Faustová:“Jak zářit a bezpodmínečně milovat“.
    Energetizujíci cvičení, které vám do žil vlije novou šťávu. Ptáte se, jak znovuobnovit svou vnitřní sílu? Jak si udržet energii v těle, když venku nesvítí slunce? Jak milovat, když nám všechno padá na hlavu? Jak podpořit tvořivost a vrátit se k tomu, co máte rádi? Potom jste tady správně.
    Prožitkovým workshopem vás provede Markéta Faustová. Certifikovaná lektorka Prana flow jógy podle systému Shivy Rey.
    Co můžete očekávat? Zacvičíte si energetické jógové sestavy. Podpoříte energetický tok v těle pomocí dechových cvičení. Opětovně nastartujete funkci imunitního systému. Dáte průchod spontánnímu pohybu a hře. Jednoduše se necháte inspirovat.
    Přijďte doplnit životní energii a rozhýbat energii ve svém těle. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

    (skrýt popis)

    • SÁL 2

     16:00 - 19:00 🕑 Láďa Pokorný...

     Láďa Pokorný: Patříte mezi milovníky Vinyasa? Máme pro vás jedinečnou možnost vyzkoušet si SURYA NAMASKARA A PRINCIP VINYASY v detailu.
     Workshopem vás provede Láďa Pokorný, lektor s letitými zkušenostmi. Láďa Vinyásu považuje za svůj život a jeho lekce se pro účastníky stávají nezapomenutelným zážitkem.
     Během tříhodinového workshopu podrobně procítíte Surya namaskara A a B. Pochopíte důležitost propojení dechu a pohybu tzv. principu vinyasy. Díky workshopu si budete moct procítit, že pozdravy slunci nejsou jen pouhou rozcvičkou, ale spíše komplexnější jógovou praxí.
     Ta v sobě zahrnuje úctu a lásku k matce Zemi, ke svému tělu i péči o duši. Vyzývá člověka k plynulému pohybu, plnému protikladů, které tvoří dokonalou jednotu. Rozvijí v sobě sílu i flexibilitu. Nese odkaz mantry.
     To vše a mnohem více přenesete do praxe a spolu s důležitými technickými i duchovními detaily vyladíte v krásny a dynamický pohyb.
     Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

     (skrýt popis)

     • SÁL 3, jóga pro děti

      16:00 - 16:50 🕑 Táňa Ondrašíková...

      Táňa Ondrašíková: Novinkou 4. ročníku festivalu bude DĚTSKÁ JÓGA. Uvědomujeme si, jaké důležité je vytvářet propojení s dětmi. Vytvořili jsme v rámci festivalu prostor, kde svůj zážitek najdou také nejmladší členové rodiny. Přinášíme vám lekce pro mladé jogíny.
      Táňa provede vaše ratolesti základními jógovými pozicemi. Povzbudí v nich sílu a odvahu zkusit něco nového a umocní jejich víru v sebe sama.

      (skrýt popis)

      17:00 - 17:50 🕑 Kačka Kalabusová...

      Kačka Kalabusová: Novinkou 4. ročníku festivalu bude DĚTSKÁ JÓGA. Uvědomujeme si, jaké důležité je vytvářet propojení s dětmi. Vytvořili jsme v rámci festivalu prostor, kde svůj zážitek najdou také nejmladší členové rodiny. Přinášíme vám lekce pro mladé jogíny.

      (skrýt popis)

      18:00 - 18:50 🕑 Kačka Kalabusová...

      Kačka Kalabusová: Pokud máte chuť si zacvičit se svými dětmi, nabízíme workshop DĚTSKÉ ACRO-YÓGY. Kontaktem s dítětem prohloubíte váš vztah a upevníte vzájemnou důvěru. Díky workshopu může dítě po krůčcích poznávat vlastní tělo a budovat důvěru ve své síly. Zároveň procítí oporu, kterou v rodičích má.
      Lekce nevyžadují předešlé zkušenosti s jógou a jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 12 let.
      Přijďte zažít zábavu a propojení s vlastními ratolestmi.

      (skrýt popis)

      • PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL

       16:00 - 19:00 🕑 Jana Dlouhá & Václav Hnízdil...

       Jana Dlouhá & Václav Hnízdil: Neopakovatelný workshop BÍLÁ YÓGA.
       Přijďte díky starobylým technikám nahlédnout do podvědomí své mysli, kde se na podnět myšlenek rodí pocity, emoce, touhy a fantazie. To vše nás pak ovlivňuje v komunikaci nebo v impulzivním jednání.
       Bílá jóga je skupinová meditace, která se odehrává ve dvojicích. Poskytuje příležitost lépe poznat sebe sama skrze partnera. Pozice jsou navrženy tak, aby rozvíjely vzájemnou důvěru a posilovaly komunikaci mezi partnery. Umožní vám zažít pocit smíchu a lehkého srdce!
       V upřímné meditaci vám partner nastaví zrcadlo ve vyjádření, v pohybu i v samotném napojení. Skrze oči druhého jsme si schopni uvědomit aspekty svého já, které bychom sami neviděli.
       “Venušiny kriye” praktikované s partnerem, obvykle muž a žena, ale mohou to být i dvě ženy nebo dva muži, vám pomohou využít polarit pro spirituální růst a zpracování letitých bloků a bolístek.
       Párová jóga je nádhernou příležitostí jak rozvinout nejen vlastní jógovou praxi, ale také schopnost spojit se s dalším člověkem, jiným, hlubším způsobem.
       Těšit se můžete také na Gongbath – koupel ve zvuku. Jedná se o mocný nástroj k uvolnění a vyplavení vzorců našeho podvědomí na povrch. Nezmeškejte jedinečný souzvuk polarit “Mužského a Ženského” gongu.
       Workshop nemá žádná omezení. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

       (skrýt popis)

       • FILMOVÝ UZEL, ANIMAČNÍ SÁL

        16:00 - 18:00 🕑 workshop animace...

        Filmový Uzel si připravil pro vaše děti minikurz animace.

        (skrýt popis)

        18:00 - 20:00 🕑 workshop animace...

        Filmový Uzel si připravil pro vaše děti minikurz animace.

        (skrýt popis)

        • ATELIÉR

         19:30 - 21:00 🕑 Luboš Holzer, muzikoterapeutický koncert...

         Luboš Holzer: Představujeme třešničku pátečního jógování.
         Od 19:30 se představí muzikoterapeut, odborný garant a supervizor muzikoterapie, hudebník a zpěvák Muzikoterapie – Lubomír Holzer.
         Lubomír vytvořil vlastní hudební styl, intuitivní přímou hudbu, vznikající v přítomném okamžiku a na daném místě.
         Je autorem a hybatelem původní muziko-terapeutické metody, spadající plně do oblasti celostní muzikoterapie, tzv. „LH Metody“.
         Celostní muzikoterapii dále rozvíjí, provádí, učí a šíří všude, kde ho můžete potkat. V současnosti působí externě na vícero pracovištích.
         Potkat se s ním můžete na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde na Institutu celoživotního vzdělávání vyučuje muzikoterapii.
         Spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK Praha na studiu edukační muzikoterapie.
         Rovněž je lektorem Muzikoterapie na Ostravské univerzitě v Ostravě. Zde vede kurz „Prevence syndromu vyhoření“.
         Lubomír má na kontě více než 19 000 hodin muziko-terapeutické praxe s dětmi a mládeží s postižením mentálním, smyslovým, tělesným anebo s kombinovanými vadami.
         Kromě toho, že se věnuje muzikoterapii, je Lubomír i speciální pedagog, herec a loutkoherec.
         Chcete zažít neopakovatelný zážitek?… ale jistě…

         (skrýt popis)

        SOBOTA

        • 08:00 - 08:50 🕑 PREZENCE...

         Těšíme se na vás a v tento čas vás uvítáme na recepci a pokud budete cokoli potřebovat tak se na recepci můžete obrátit.

         (skrýt popis)

        • ATELIÉR

         08:30 - 08:50 🕑 Monika Winklerová, CHANTING...

         Monika Winklerová: zahájení sobotního jóga festivalu.

         (skrýt popis)

         09:15 - 10:30 🕑 Barbora Hu, ČAKRA YOGA...

         Barbora Hu:

         (skrýt popis)

         10:45 - 12:00 🕑 Gabriela a Marek Lukášovi, DJ YOGA...

         Gába a Marek Lukášovi:

         (skrýt popis)

         12:15 - 13:30 🕑 Magdaléna Muchová a Veronika Válková, ATUM/ZÁVĚSNÁ AKROBACIE...

         Magda a Verča: Co jsou to aerial sporty a proč jsme jimi posedlí?
         Mezi aerial sporty se řadí například oblíbený aerial silk. Odehrává se ve vzduchu. Ale nebojte, nejde o nic, co byste nezvládli.
         Dokonce se tyto sporty doporučují i začátečníkům. Nemusíte se strachovat, že se hned začnete v pětimetrové výšce věšet hlavou dolů. Jde se na to postupně, takže jsou vzdušné sporty opravdu bezpečné. S chutí v sobě proto probuďte malého cirkusáka nebo cirkusačku a dejte se do pohybu.
         Aerial silks
         Tanec na vzdušných šálách je nádherný sport, ze kterého se tají dech. Nemusíte si ale užívat jen pohled na nadané tanečníky. Vrhněte se do toho také. Aerial silks se rovněž často označuje jako vzdušná akrobacie či stuhy.
         Proč začít tancovat ve vzduchu? Kromě toho, že vzdušná akrobacie je zábava, kterou si okamžitě oblíbíte, tak má tento sport spoustu dalších výhod.
         Posílíte tělo – už z popisu aktivit aerial hoop a aerial silks je jasné, že získáte pevné a štíhlé svaly. To je příjemný benefit za tancování ve vzduchu, ne?
         Zlepšíte flexibilitu a koordinaci – aerial silks a aerial hoop se často přezdívá vzdušná jóga. A u jógy platí, že zlepšuje flexibilitu a koordinaci. O to víc, když ji cvičíte ve vzduchu.
         Je to vhodné pro začátečníky – nejste zrovna profesionální sportovci a fyzičkou se také nechlubíte? Aerial sporty můžete vyzkoušet, i pokud jste naprostí nováčci ve světě pohybu.

         (skrýt popis)

         14:00 - 15:30 🕑 Zdeno Yogi, BLACK LIGHT YOGA...

         Zdeno Yogi:

         (skrýt popis)

         15:45 - 17:15 🕑 Zuzana Viznarová a Pavel Tůma, RELAXAČNÍ JÓGA VE VIBRAČNÍ LÁZNI...

         Zuzka a Pavel:

         (skrýt popis)

         17:45 - 19:00 🕑 Ondřej Smeykal, AKUSTICKÝ KONCER DIDGERIDOO...

         Ondra Smeykal:

         (skrýt popis)

         • SÁL 1

          09:00 - 10:30 🕑 Zdeno Yogi, SHRIVATSA YOGA...

          Zdeno Yogi:

          (skrýt popis)

          10:45 - 12:30 🕑 Martin Ďuriš, TRANSPERSONÁLNÍ PSYCHOLOGIE A HOLOTROPNÍ DÝCHÁNÍ...

          Martin Ďuriš:

          (skrýt popis)

          14:45 - 15:30 🕑 Pavla Vanduchová, CHANDRA NAMASKAR...

          Pavla Vanduchová: Chandra Namaskar – od měsíční energie ke zklidnění ve svém nitru.
          Pozdrav měsíci nebo-li Chandra Namaskar patří po Pozdravu slunce mezi nejznámější jógové sekvence. Svým charakterem se řadí mezi zklidňující a ochlazující sekvence a většinou se praktikuje na konci dne. Na lekci se budeme zabývat nejznámějším Pozdravem měsíce, projdeme si jednotlivé pozice tak, abyste byli schopni si jej zapamatovat a praktikovat sami dle svým potřeb a ucítili zkliňující energii nejen ve svém těle, ale hlavně v mysli.

          (skrýt popis)

          16:00 - 17:30 🕑 Petra Hetmerová, TERAPEUTICKÁ JÓGA...

          Petra Hetmerová:

          (skrýt popis)

          • SÁL 2

           09:00 - 10:30 🕑 Šárka Vojáčková, BHAKTI VINYASA YOGA...

           Šárka Vojáčková: Bhakti znamená oddanost a bez oddanosti nelze dosáhnout jógy. Jejího cíle. A tak se na začátku lekce oddáme svému tělu, svému dechu, sobě samým. Propojíme pohyb s dechem a proplujeme připravenou sekvencí ásan. Od těch jemných, skrze dynamičtější k úplnému zastavení. Zastavení v šavásaně, v relaxační pozici, kdy se oddáme zemi pod námi. A skrze onu oddanost můžeme prožít stav jógy. Stav klidu, nekonečné lásky a přijetí.
           Lekce jsou inspirovány tradicí Jivamukti jógy. V lekci se můžete setkat se zpěvem mantry za doprovodu harmonia. S jejím významem. S hudbou doprovázející nás v průběhu praxe. S praxí ásan. Jemnými i dynamickými. Snadnými i méně snadnými. S pránajámou. S meditací. S dotykem v závěrečné šavásaně. S veršem z Pataňdžaliho jógasúter či z Bhagavadgíty. S citátem či úryvek z knihy. Se mnou. Takovou, jaká jsem.

           (skrýt popis)

           10:45 - 12:15 🕑 Václav Hnízdil, KUNDALINI JÓGA, PROUBUZENÍ VNITŘNÍHO OHNĚ...

           Vašek Hnízdil:

           (skrýt popis)

           14:15 - 15:30 🕑 Lucie Konigová, DOKONALOST NEDOKONALOSTI...

           Lucka Konigová: Na lekci budete zkoumat a hrát si s tím, jak se od perfekcionismu posouvat k lidskosti a opravdovosti. Opravdovost přináší uvolnění, ryzost, přirozenost a soucítění se sebou samým i s ostatními.
           V pohybu i spočinutí objevíte, jak úlevné, podpůrné a pečující může být, už od začátku počítat s nedokonalostí a čirou „takovostí“ u sebe i u ostatních.
           Touha po dokonalosti je jednou z ulpělostí a bolestí lidské historie, obzvláště dneška. Po dokonalosti často toužíme i na jógové podložce či na meditačním polštáři. Nebo v uhlazených zážitcích, esteticky bezchybných formách i zcela perfektních, souladných stavech mysli a duše.
           Lekce vám dá prostor vidět, jak osvobozující může být vědomí toho, co právě je a kým právě jsme.
           Přijďte objevit DOKONALOST ve své nedokonalosti.
           „Být v souladu s jednotou všeho,
           znamená necítit úzkost z nedokonalosti.“(zenový mistr Dogen)

           (skrýt popis)

           15:45 - 17:15 🕑 Michal Rauer, PROŽITKOVÁ HATHAJÓGA...

           Michal Rauer:

           (skrýt popis)

           • SÁL 3

            09:00 - 10:30 🕑 Markéta Faustová, ŽIVOST V TĚLE...

            Markéta Faustová:

            (skrýt popis)

            10:45 - 12:15 🕑 Dráža Bačkorová, ASHTANGA VINYASA YOGA...

            Dráža Bačkorová: Jste tak trochu punk jogíni? Potom se vám určitě zalíbí sobotní lekce „Cesta k svobodnému tělu a duši“.
            Lekce bude složená z vícero častí a provede vás jí zkušená lektorka Drahomíra Bačkorová.
            Pomocí záklonů, uvolnění kyčlí a stoje na rukách uvolníte svoje tělo i emoce. Jednotlivé prvky v sobě skýtají různé možnosti protažení.
            Věděli jste, že záklony vám umožní otevření hrudníku a aktivaci energetického centra? U někoho mohou vyvolávat výrazné emoce radosti, přívaly štěstí, ale i smutek nebo hněv.
            Kyčle jsou pro změnu místem, kde si často ukládáme emoce. Velkému svalu bedernímu se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a asistuje při pohybu, umožní vám spojit se s přítomným okamžikem. Při tom dochází k uvolňování napětí z těla. Uvolněním kyčlí tedy můžeme částečně vysvobodit své emoce.
            Pokud máte chuť trošku propojit fyzický trénink s plynutím v ásanách, nezmeškejte tuhle lekci.

            (skrýt popis)

            14:00 - 15:30 🕑 Martina Procházková, JIVAMUKTI, RADIKÁLNÍ SVOBODA...

            Martina Procházková:

            (skrýt popis)

            15:45 - 17:15 🕑 Monika Winklerová, JIN JÓGA...

            Monika Winklerová:

            (skrýt popis)

            • KINO SÁL

             09:00 - 10:30 🕑 Martin Nykodym, BODY-PSYCHOTERAPIE...

             Martin Nykodym, Core Energetics terapeut.
             V oblasti sebepoznání se profiluji jako Core Energetics (CE) terapeut. Čtyřletým výcvikem této body terapeutické metody jsem prošel v Holandském institutu CE-NICE. Již čtvrtým rokem spolupracuji s CE institutem v Polsku jako asisten-lektor. Jako CE terapeut poskytuji klientům prostor pro hlubší vnímání sebe sama na úrovni těla, emocí, mysli, vůle a ducha. Miluji přírodu, výzvy, vlny a svou ženu.
             Skrze energetická cvičení a procesuální práci si ukážeme, jak si dovolit cítit co je právě teď přítomné.

             (skrýt popis)

             10:30 - 11:45 🕑 Martin Ďuriš, PÉČE O DUŠI...

             Martin Ďuriš:

             (skrýt popis)

             14:00 - 15:30 🕑 Martin Nykodym, EMOCE A TĚLO...

             Martin Nykodym: Na workshopu bych Vám rád představil metodu Core Energetics a poskytl prostor pro hlubší prožitek sdílené přítomnosti. K tomuto prožitku použijeme metody práce s tělem, dechem a vaší pozorností.
             Energii skupiny využijeme k prohloubení kontaktu s vašimi individuálními tématy.

             (skrýt popis)

             15:45 - 17:15 🕑 Sadajyoti Belzová,GUNY A JEJICH TAJEMSTVÍ...

             Sadajyoti: Co jsou to guny, jak ovlivňují naše vztahy, naši mysl, zdraví a vnitřní pohodu. Jak žít v harmonii sám se sebou. Jak využít moudrost ájurvédy k detoxikaci nejen těla, ale i mysli. Ukázka ájurjógy.

             (skrýt popis)

            •  
            • Změna programu vyhrazena

Uložit odkaz do záložek.