Program

PÁTEK

  • ATELIÉR

   15:30 - 16:00 🕑 Opening ceremony...

   Markéta Faustová: ceremonie k zahájení festivalu. Prvotní společný dech a první dechová vlna. Zpěv, který otevře naše srdce a podpoří vědomí toho, že tady nejsme sami. Otevřme festival v mocném spojení, protože my všichni tvoříme jeho magii.

   (skrýt popis)

   16:00 - 19:00 🕑 Barbora Hu...

   Barbora Hu: Jedinečná lektorka, průkopnice čakra jógy®. Věděli jste, že každá čakra se pojí s tématem, jenž zažíváme, mohli bychom zažívat anebo naopak nemusíme vůbec zažívat v našich životech? Na workshopu vám Barbora představí sedm mahá čaker a témata s nimiž jsou spojená.
   Pojetí čaker je zde konceptuální. Jsou vnímány jako sety podmínění a potenciálů, které individuálně i kolektivně oživujeme v naší životní orientaci. Jejich vliv se dotýká tělesné stavby, fyziologie, kvalit vědomí a způsobu jakým zakoušíme sami sebe a vnější svět.
   Čakra jóga® v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje tantricko-jógovou energetiku s jinými poli poznání, sebe-zkušenosti a vědami o člověku.
   V prožitkové části zažijete dechovou inteligenci, techniky
   koncentrace a meditace.
   Procvičíte ásany, kárany, mudry a pohybové exprese. Závěr workshopu bude patřit relaxaci a sharingu.
   Vhodný je pro všechny úrovně pokročilosti. Kontraindikace jsou těhotenství a období šestinedělí.

   (skrýt popis)

   • SÁL 1

    16:00 - 19:00 🕑 Jana Dlouhá & Václav Hnízdil...

    Jana Dlouhá & Václav Hnízdil: Neopakovatelný workshop BÍLÁ YÓGA.
    Přijďte díky starobylým technikám nahlédnout do podvědomí své mysli, kde se na podnět myšlenek rodí pocity, emoce, touhy a fantazie. To vše nás pak ovlivňuje v komunikaci nebo v impulzivním jednání.
    Bílá jóga je skupinová meditace, která se odehrává ve dvojicích. Poskytuje příležitost lépe poznat sebe sama skrze partnera. Pozice jsou navrženy tak, aby rozvíjely vzájemnou důvěru a posilovaly komunikaci mezi partnery. Umožní vám zažít pocit smíchu a lehkého srdce!
    V upřímné meditaci vám partner nastaví zrcadlo ve vyjádření, v pohybu i v samotném napojení. Skrze oči druhého jsme si schopni uvědomit aspekty svého já, které bychom sami neviděli.
    “Venušiny kriye” praktikované s partnerem, obvykle muž a žena, ale mohou to být i dvě ženy nebo dva muži, vám pomohou využít polarit pro spirituální růst a zpracování letitých bloků a bolístek.
    Párová jóga je nádhernou příležitostí jak rozvinout nejen vlastní jógovou praxi, ale také schopnost spojit se s dalším člověkem, jiným, hlubším způsobem.
    Těšit se můžete také na Gongbath – koupel ve zvuku. Jedná se o mocný nástroj k uvolnění a vyplavení vzorců našeho podvědomí na povrch. Nezmeškejte jedinečný souzvuk polarit “Mužského a Ženského” gongu.
    Workshop nemá žádná omezení. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

    (skrýt popis)

    • SÁL 2

     16:00 - 19:00 🕑 Markéta Faustová...

     Markéta Faustová:“Jak zářit a bezpodmínečně milovat“.
     Energetizujíci cvičení, které vám do žil vlije novou šťávu. Ptáte se, jak znovuobnovit svou vnitřní sílu? Jak si udržet energii v těle, když venku nesvítí slunce? Jak milovat, když nám všechno padá na hlavu? Jak podpořit tvořivost a vrátit se k tomu, co máte rádi? Potom jste tady správně.
     Prožitkovým workshopem vás provede Markéta Faustová. Certifikovaná lektorka Prana flow jógy podle systému Shivy Rey.
     Co můžete očekávat? Zacvičíte si energetické jógové sestavy. Podpoříte energetický tok v těle pomocí dechových cvičení. Opětovně nastartujete funkci imunitního systému. Dáte průchod spontánnímu pohybu a hře. Jednoduše se necháte inspirovat.
     Přijďte doplnit životní energii a rozhýbat energii ve svém těle. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

     (skrýt popis)

     • SÁL 3, jóga pro děti

      16:00 - 16:50 🕑 Táňa Ondrašíková...

      Táňa Ondrašíková: Novinkou 4. ročníku festivalu bude DĚTSKÁ JÓGA. Uvědomujeme si, jaké důležité je vytvářet propojení s dětmi. Vytvořili jsme v rámci festivalu prostor, kde svůj zážitek najdou také nejmladší členové rodiny. Přinášíme vám lekce pro mladé jogíny.
      Táňa provede vaše ratolesti základními jógovými pozicemi. Povzbudí v nich sílu a odvahu zkusit něco nového a umocní jejich víru v sebe sama.

      (skrýt popis)

      17:00 - 17:50 🕑 Kačka Kalabusová...

      Kačka Kalabusová: Novinkou 4. ročníku festivalu bude DĚTSKÁ JÓGA. Uvědomujeme si, jaké důležité je vytvářet propojení s dětmi. Vytvořili jsme v rámci festivalu prostor, kde svůj zážitek najdou také nejmladší členové rodiny. Přinášíme vám lekce pro mladé jogíny.

      (skrýt popis)

      18:00 - 18:50 🕑 Kačka Kalabusová...

      Kačka Kalabusová: Pokud máte chuť si zacvičit se svými dětmi, nabízíme workshop DĚTSKÉ ACRO-YÓGY. Kontaktem s dítětem prohloubíte váš vztah a upevníte vzájemnou důvěru. Díky workshopu může dítě po krůčcích poznávat vlastní tělo a budovat důvěru ve své síly. Zároveň procítí oporu, kterou v rodičích má.
      Lekce nevyžadují předešlé zkušenosti s jógou a jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 12 let.
      Přijďte zažít zábavu a propojení s vlastními ratolestmi.

      (skrýt popis)

      • PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL

       16:00 - 19:00 🕑 Slávka Hutyrová...

       Slávka Hutyrová:“Čarovné mandaly“. Kreativní workshop malování intuitivních mandal.
       Tvorba mandaly je kreativní proces, nezávislý na zkušenostech s kreslením. Mění směrování pozornosti směrem zvenku dovnitř, pomáhá ti spojit se se sebou, se svým JA a možná nalézt odpovědi na mnohé otázky. Je to terapeutická, radostná a relaxační činnost.
       Náplní workshopu bude přednáška o tom co je mandala, posvátná geometrie, nejznámější mandaly z posvátné geometrie, techniky kreslení – s čím vším se dají mandaly malovat.
       Začínáme od bílého papíru, ukážeme si jak si mandalu geometricky sestrojit krok za krokem, malovat budeme pastelkami na kvalitní papír. Každý si namaluje svou vlastní mandalu, tak jak cítí ze srdce.

       (skrýt popis)

       • KINO SÁL

        16:00 - 19:00 🕑 Alternativní školy a inovace ve vzdělávání...

        Povídání o alternativní a inovativní koncepci vzdělávání a školství.
        Sejdeme s představiteli zlínských alternativních a inovativních škol, aby se Vám nejen představili, ale i společně s Vámi diskutovali o tom, proč zvolili nelehkou cestu inovativního vzdělávání. A i když jdou každý malinko jiným směrem, mají jedno společné. Totiž to, že učit „jinak“ má rozhodně smysl.

        Představí se vám:
        Lesní škola Sýkorka (Iva Hlavicová)
        DOBRÁ škola (Petra Sakáčová)
        ScioŠkola (Kristina Frascaová)
        JINOTAJ (Hana Lavičková)
        Spolek pro Waldorfskou školu (Veronika Paličková)

        (skrýt popis)

        • FILMOVÝ UZEL, ANIMAČNÍ SÁL

         16:00 - 18:00 🕑 workshop animace...

         Filmový Uzel si připravil pro vaše děti minikurz animace.

         (skrýt popis)

         18:00 - 20:00 🕑 workshop animace...

         Filmový Uzel si připravil pro vaše děti minikurz animace.

         (skrýt popis)

         • ATELIÉR

          19:30 - 21:00 🕑 Luboš Holzer, muzikoterapeutický koncert...

          Luboš Holzer: Představujeme třešničku pátečního jógování.
          Od 19:30 se představí muzikoterapeut, odborný garant a supervizor muzikoterapie, hudebník a zpěvák Muzikoterapie – Lubomír Holzer.
          Lubomír vytvořil vlastní hudební styl, intuitivní přímou hudbu, vznikající v přítomném okamžiku a na daném místě.
          Je autorem a hybatelem původní muziko-terapeutické metody, spadající plně do oblasti celostní muzikoterapie, tzv. „LH Metody“.
          Celostní muzikoterapii dále rozvíjí, provádí, učí a šíří všude, kde ho můžete potkat. V současnosti působí externě na vícero pracovištích.
          Potkat se s ním můžete na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde na Institutu celoživotního vzdělávání vyučuje muzikoterapii.
          Spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK Praha na studiu edukační muzikoterapie.
          Rovněž je lektorem Muzikoterapie na Ostravské univerzitě v Ostravě. Zde vede kurz „Prevence syndromu vyhoření“.
          Lubomír má na kontě více než 19 000 hodin muziko-terapeutické praxe s dětmi a mládeží s postižením mentálním, smyslovým, tělesným anebo s kombinovanými vadami.
          Kromě toho, že se věnuje muzikoterapii, je Lubomír i speciální pedagog, herec a loutkoherec.
          Chcete zažít neopakovatelný zážitek?… ale jistě…

          (skrýt popis)

         SOBOTA

         • 08:00 - 08:50 🕑 PREZENCE...

          Těšíme se na vás a v tento čas vás uvítáme na recepci a pokud budete cokoli potřebovat tak se na recepci můžete obrátit.

          (skrýt popis)

         • ATELIÉR

          08:30 - 08:50 🕑 Monika Winklerová, CHANTING...

          Monika Winklerová: zahájení sobotního jóga festivalu.

          (skrýt popis)

          09:15 - 10:30 🕑 Barbora Hu, ČAKRA YOGA...

          Barbora Hu: V rámci devadesáti minutové lekce projdeme sedmi hlavními kšétramy (okruhy) tak, abychom si skrze ni dokázali lépe vejít v kontakt s různými úrovněmi prožívání sebe sama.
          Čeká nás praxe jógové ásany a káran, dýchání, sebedotazování a koncentrace se závěrečným zakončením vlídnou vedenou relaxací a meditací. Jde o jemnou ale místy fyzicky i emocionálně intenzivní praxi s dostatkem prostoru a času pro prožitek sebe sama.

          (skrýt popis)

          10:45 - 12:00 🕑 Gabriela a Marek Lukášovi, DJ YOGA...

          Gába a Marek Lukášovi: Dva lidé co mimo vzájemné lásky mají i lásku k hudbě a pohybu a proto je napadlo vytvořit tento společný projekt, při kterém se baví, hrají, tančí, praktikují jógu a tráví společný čas.
          Co můžete očekávat?
          …nic neočekávejte :-)…, jen se nechte vést svými pocity, navnímáním sebe, svého dechu, hudby, rytmu, k uvolnění a souzněním těla a mysli.
          Lekci bude doprovázet Šárka Pivodová/Taona se svým vizuálem. Vizuálním instalacím se věnuje od roku 2006. Pocitově reaguje na aktuální atmosféru místa, kde se zrovna nachází. Její práce spočívá v živém přenosu světla, které reaguje na zvuk a zdůrazňuje prostor kolem ní.

          (skrýt popis)

          12:15 - 13:30 🕑 Magdaléna Muchová a Veronika Válková, ATUM/ZÁVĚSNÁ AKROBACIE...

          Magda a Verča: Co jsou to aerial sporty a proč jsme jimi posedlí?
          Mezi aerial sporty se řadí například oblíbený aerial silk. Odehrává se ve vzduchu. Ale nebojte, nejde o nic, co byste nezvládli.
          Dokonce se tyto sporty doporučují i začátečníkům. Nemusíte se strachovat, že se hned začnete v pětimetrové výšce věšet hlavou dolů. Jde se na to postupně, takže jsou vzdušné sporty opravdu bezpečné. S chutí v sobě proto probuďte malého cirkusáka nebo cirkusačku a dejte se do pohybu.
          Aerial silks
          Tanec na vzdušných šálách je nádherný sport, ze kterého se tají dech. Nemusíte si ale užívat jen pohled na nadané tanečníky. Vrhněte se do toho také. Aerial silks se rovněž často označuje jako vzdušná akrobacie či stuhy.
          Proč začít tancovat ve vzduchu? Kromě toho, že vzdušná akrobacie je zábava, kterou si okamžitě oblíbíte, tak má tento sport spoustu dalších výhod.
          Posílíte tělo – už z popisu aktivit aerial hoop a aerial silks je jasné, že získáte pevné a štíhlé svaly. To je příjemný benefit za tancování ve vzduchu, ne?
          Zlepšíte flexibilitu a koordinaci – aerial silks a aerial hoop se často přezdívá vzdušná jóga. A u jógy platí, že zlepšuje flexibilitu a koordinaci. O to víc, když ji cvičíte ve vzduchu.
          Je to vhodné pro začátečníky – nejste zrovna profesionální sportovci a fyzičkou se také nechlubíte? Aerial sporty můžete vyzkoušet, i pokud jste naprostí nováčci ve světě pohybu.

          (skrýt popis)

          14:00 - 15:30 🕑 Zdeno Yogi, BLACK LIGHT YOGA...

          Zdeno Yogi: Počas dlhých zimných večerov si párkrát za rok zacvičíme pri UV svetle v tme so svetielkami. Ide o ľahšie a kratšie cvičenie. Môžete si užiť magickú atmosféru svetiel a pritom v tme ísť hlbšie do seba. Blacklight joga je vždy taká malá oslava. Príďte svietiť.

          (skrýt popis)

          15:45 - 17:15 🕑 Zuzana Viznarová a Pavel Tůma, RELAXAČNÍ JÓGA VE VIBRAČNÍ LÁZNI...

          Zuzka a Pavel: Relaxační jóga ve Vibrační lázni zpívajících mís a gongů.
          Ve vibracích tibetských zpívajících mís proplujeme jemnou hatha jógovou lekcí a v pomalém meditativním tempu se ponoříme do do sebe, zaměříme na náš vnitřní svět, budeme se věnovat svému tělu a učit se mu naslouchat, poznávat ho, reagovat na jeho potřeby.

          (skrýt popis)

          17:45 - 19:00 🕑 Ondřej Smeykal, AKUSTICKÝ KONCER DIDGERIDOO...

          Ondra Smeykal: český průkopník hry na didgeridoo, který svým svérázným osobitým stylem již téměř 30let oslovuje široké publikum a zve je do imaginativního světa zvuků archaických nástrojů. Přijďte si při nich zacvičit či zameditovat, zaposlouchat se…

          (skrýt popis)

          • SÁL 1

           09:00 - 10:30 🕑 Zdeno Yogi, SHRIVATSA YOGA...

           Zdeno Yogi:Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť…
           Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie. A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

           (skrýt popis)

           10:45 - 12:30 🕑 Martin Ďuriš, TRANSPERSONÁLNÍ PSYCHOLOGIE A HOLOTROPNÍ DÝCHÁNÍ...

           Martin Ďuriš: “Najkrásnejším zážitkom, ktorý sa nám môže stať, je tajemno…
           Komu je táto emócia cudzia, kto sa už nevie v údive zastaviť a zostať stáť v úžase s posvätnou úctou, ako by bol mŕtvy.” – Albert Einstein
           “Využij svojho vnútorného svetla k opätovnému získaniu prirodzenej jasnozrivosti.” – Lao-c
           Tento workshop bude zameraný na predstavienie širšej integrálnej holotropnej praxe (meditácie, tréningu všímavosti, embodiment, atď.) Bližšie si predstavíme princípy samotného holotropného dýchania – prípravy, settingu, integrácie. Povieme si, čo všetko vlastne stojí za slovom holotropné dýchanie. Ako sa pracuje s kontaktovaním pamäte nášho tela, aká je mechanika na uvoľňovanie traumy z tela, či naopak zaseknutej radosti, či slasti. Povieme si príklady z praxe ako sa môžeme spájať s našou pradávnou biologickou planetárnou históriou, či transpersonálnymi sférami nášho bytia. A na koniec, aké sú vlastne evolučné a liečivé benefity týchto zážitkov pre náš bežný život.

           (skrýt popis)

           14:45 - 15:30 🕑 Pavla Vanduchová, CHANDRA NAMASKAR...

           Pavla Vanduchová: Chandra Namaskar – od měsíční energie ke zklidnění ve svém nitru.
           Pozdrav měsíci nebo-li Chandra Namaskar patří po Pozdravu slunce mezi nejznámější jógové sekvence. Svým charakterem se řadí mezi zklidňující a ochlazující sekvence a většinou se praktikuje na konci dne. Na lekci se budeme zabývat nejznámějším Pozdravem měsíce, projdeme si jednotlivé pozice tak, abyste byli schopni si jej zapamatovat a praktikovat sami dle svým potřeb a ucítili zkliňující energii nejen ve svém těle, ale hlavně v mysli.

           (skrýt popis)

           16:00 - 17:30 🕑 Petra Hetmerová, TERAPEUTICKÁ JÓGA...

           Petra Hetmerová:Jógová terapie aneb když jógu jen „necvičíme“. Vědomá práce, dech jako nástroj číslo jedna a cíleně volené pozice tvoří koktejl jógové terapie. Jedna lekce nestačí, ale na jejím konci snad zůstane pocit povzbuzení, že můžete být sami sobě nejlepšími terapeuty.

           (skrýt popis)

           • SÁL 2

            09:00 - 10:30 🕑 Šárka Vojáčková, BHAKTI VINYASA YOGA...

            Šárka Vojáčková: Bhakti znamená oddanost a bez oddanosti nelze dosáhnout jógy. Jejího cíle. A tak se na začátku lekce oddáme svému tělu, svému dechu, sobě samým. Propojíme pohyb s dechem a proplujeme připravenou sekvencí ásan. Od těch jemných, skrze dynamičtější k úplnému zastavení. Zastavení v šavásaně, v relaxační pozici, kdy se oddáme zemi pod námi. A skrze onu oddanost můžeme prožít stav jógy. Stav klidu, nekonečné lásky a přijetí.
            Lekce jsou inspirovány tradicí Jivamukti jógy. V lekci se můžete setkat se zpěvem mantry za doprovodu harmonia. S jejím významem. S hudbou doprovázející nás v průběhu praxe. S praxí ásan. Jemnými i dynamickými. Snadnými i méně snadnými. S pránajámou. S meditací. S dotykem v závěrečné šavásaně. S veršem z Pataňdžaliho jógasúter či z Bhagavadgíty. S citátem či úryvek z knihy. Se mnou. Takovou, jaká jsem.

            (skrýt popis)

            10:45 - 12:15 🕑 Václav Hnízdil, KUNDALINI JÓGA, PROUBUZENÍ VNITŘNÍHO OHNĚ...

            Vašek Hnízdil:

            (skrýt popis)

            14:15 - 15:30 🕑 Lucie Konigová, DOKONALOST NEDOKONALOSTI...

            Lucka Konigová: Na lekci budete zkoumat a hrát si s tím, jak se od perfekcionismu posouvat k lidskosti a opravdovosti. Opravdovost přináší uvolnění, ryzost, přirozenost a soucítění se sebou samým i s ostatními.
            V pohybu i spočinutí objevíte, jak úlevné, podpůrné a pečující může být, už od začátku počítat s nedokonalostí a čirou „takovostí“ u sebe i u ostatních.
            Touha po dokonalosti je jednou z ulpělostí a bolestí lidské historie, obzvláště dneška. Po dokonalosti často toužíme i na jógové podložce či na meditačním polštáři. Nebo v uhlazených zážitcích, esteticky bezchybných formách i zcela perfektních, souladných stavech mysli a duše.
            Lekce vám dá prostor vidět, jak osvobozující může být vědomí toho, co právě je a kým právě jsme.
            Přijďte objevit DOKONALOST ve své nedokonalosti.
            „Být v souladu s jednotou všeho,
            znamená necítit úzkost z nedokonalosti.“(zenový mistr Dogen)

            (skrýt popis)

            15:45 - 17:15 🕑 Michal Rauer, PROŽITKOVÁ HATHAJÓGA...

            Michal Rauer: Hatha jóga. Dopřeje vám jedinečný celostní zážitek pro tělo i duši.
            Michal Rauer, který se kromě jógy věnuje i „Hlubinné abreaktivní psychoterapii“ a automatické kresbě vás provede lekci.
            V lekci rozzáříte svá srdce, rozproudíte vnitřní energii a zklidníte mysl. Prožijete Hatha jógovou praxi s využitím elementu ohně, očistou vykuřovadly, energetizací prostřednictvím gongu a šamanského bubnu. Díky tomu všemu si budete moci uvědomit současná témata vašeho života.
            Michal říká, že jóga není jenom o cvičení a správném dýchání, ale je to určitá životní cesta, po které můžete jít celý život a vždy tam najdete něco nového.

            (skrýt popis)

            • SÁL 3

             09:00 - 10:30 🕑 Markéta Faustová, ŽIVOST V TĚLE...

             Markéta Faustová: Najdi energii, šťávu, drive, motor tvého těla. Sílu, která se však neskrývá ve svalech. Budeme se zaměřovat na dynamický i tekutý pohyb, střed těla i energetizující dechová cvičení. Po téhle lekci nebudete muset hledat motivaci k cestě vpřed.

             (skrýt popis)

             10:45 - 12:15 🕑 Martina Procházková, JIVAMUKTI, RADIKÁLNÍ SVOBODA...

             Martina Procházková: RADICAL FREEDOM
             Jivamukti jóga
             Je možné dosáhnout stav osvícení za 90 minut? Proč by ne? Záleží jen na nás.
             Do povinné výbavy adepta jógy patří jasný záměr, odvaha podívat se na sebe ze všech stran, chuť, překonat komfortní zónu a velká láska.
             Dynamicka lekce 360 stupňů s prvky jogové filozofie,poesie, mantra i nada jogy, a sebereflexe.
             Na lekci hrozi vazne odbourání avidje.

             (skrýt popis)

             14:00 - 15:30 🕑 Dráža Bačkorová, ASHTANGA VINYASA YOGA...

             Dráža Bačkorová: Jste tak trochu punk jogíni? Potom se vám určitě zalíbí sobotní lekce „Cesta k svobodnému tělu a duši“.
             Lekce bude složená z vícero častí a provede vás jí zkušená lektorka Drahomíra Bačkorová.
             Pomocí záklonů, uvolnění kyčlí a stoje na rukách uvolníte svoje tělo i emoce. Jednotlivé prvky v sobě skýtají různé možnosti protažení.
             Věděli jste, že záklony vám umožní otevření hrudníku a aktivaci energetického centra? U někoho mohou vyvolávat výrazné emoce radosti, přívaly štěstí, ale i smutek nebo hněv.
             Kyčle jsou pro změnu místem, kde si často ukládáme emoce. Velkému svalu bedernímu se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a asistuje při pohybu, umožní vám spojit se s přítomným okamžikem. Při tom dochází k uvolňování napětí z těla. Uvolněním kyčlí tedy můžeme částečně vysvobodit své emoce.
             Pokud máte chuť trošku propojit fyzický trénink s plynutím v ásanách, nezmeškejte tuhle lekci.

             (skrýt popis)

             15:45 - 17:15 🕑 Monika Winklerová, JIN JÓGA...

             Monika Winklerová: Yin Yoga – může se zdát, že se toho kolem nás i v nás tolik děje a že to vyžaduje naši neustálou pozornost a kontrolu. Lidský život je ve známení stálého „až“, pocitu nenaplněnosti, nedostatečnosti. Jóga je ale cestou dovnitř, do ticha za všemi myšlenkami, slovy i činy, do místa (dá-li se to nazvat místem), kde je vše v pořádku a nic nám nechybí. Kde poznáváme sami sebe ve všem, v celistvosti a úplnosti „všeho-bytí“.
             Proč právě skrze jin jógu? Jin jóga je velmi pomalá, máme čas se do pozic a do bytí skutečně ponořit. Vystupujeme z konání a myšlenek a věnujeme pozornost přítomnosti. Nic moc „neděláme“, ikdyž na úrovni těla a tkání se mnoho děje. Uvolňujeme se, odevzdáváme, pouštíme… Učíme se, že můžeme nechat věci dít, nemusíme je řídit a kontrolovat, že i s naším životem se může „dít samo“ – když se zabydlíme v prostoru všudypřítomného vnitřního klidu.

             (skrýt popis)

             • KINO SÁL

              09:00 - 10:30 🕑 Martin Nykodym, BODY-PSYCHOTERAPIE...

              Martin Nykodym, Core Energetics terapeut.
              V oblasti sebepoznání se profiluji jako Core Energetics (CE) terapeut. Čtyřletým výcvikem této body terapeutické metody jsem prošel v Holandském institutu CE-NICE. Již čtvrtým rokem spolupracuji s CE institutem v Polsku jako asisten-lektor. Jako CE terapeut poskytuji klientům prostor pro hlubší vnímání sebe sama na úrovni těla, emocí, mysli, vůle a ducha. Miluji přírodu, výzvy, vlny a svou ženu.
              Skrze energetická cvičení a procesuální práci si ukážeme, jak si dovolit cítit co je právě teď přítomné.

              (skrýt popis)

              10:30 - 11:45 🕑 Martin Ďuriš, PÉČE O DUŠI...

              Martin Ďuriš: Počas tohto workshopu zameriame našu pozornosť na témy týkajúce sa sebastarostlivosti. Či už sme terapeutom, klientom, alebo len človekom ako takým, sebastarostlivosť je pri dnešných výzvach na planéte naša životná poistka. Bez tohoto uvedomenia, je naše zdravie vystavené intenzívnym a chaotickým silám, ktoré naša kultúra časom vyvinula. Jednou z hlavných misií Continuum Movement® je priniesť viac povedomia ohľadom sebastarostlivosti cez prax, ktorá zahŕňa hlbokú pozornosť voči našim vlastným fyzickým pocitom. Hlbšie cítenie tela je naša základná životná skúsenosť, ktorá sa z našej digitálnej spoločnosti nejak vytráca.
              V Continuum Movement používame rôzne špecifické druhy dychu, zvukov, pohybových sekvencií a vizualizácií, k prebudeniu toho, čo môžeme nazvať tekutý systém. Vzývame inteligenciu prírody ako rezonujúce pole, ktoré nás nielen spája so Zemou, ale aj so všetkými živočíchmi, rôznorodými životnými druhmi na našej planéte, ale aj za hranicou nami bežne poznaného vesmíru.
              Tekutý systém hrá dôležitú rolu v regenerácii a oživovaní nášho tela. Tým, že v sebe vedomo a s láskavosťou podporíme pohyb tekutín, naše telo dostane viac možností ku komplexnej hydratácii a vyživujúcej ,viac esenciálnej, aktivite tekutín.
              Starnutie je veľmi blízke dehydratácii. Pohyb a zvuk (alebo vibrácia) sú dve veľmi mocné média k podpore aktivity organizmu. Kombinované s dotykom, vizualizáciou a hlbšou pozornosťou, tvoria základňu praxe Continuum Movement.
              Počas tohto workshopu si predstavíme niektoré techniky z Continuum Movement v kombinácii s princípmi, ktoré sa používajú v kranio-sakrálnej praxi, či bojových umeniach. Špeciálne sa pozrieme na to, ako sa stiahnuté a zamrznuté tkanivá dokážu “roztopiť” pomocou dotyku, zvuku, dychu a prebudením aktivity tekutín v tele.

              (skrýt popis)

              14:00 - 15:30 🕑 Martin Nykodym, EMOCE A TĚLO...

              Martin Nykodym: Na workshopu bych Vám rád představil metodu Core Energetics a poskytl prostor pro hlubší prožitek sdílené přítomnosti. K tomuto prožitku použijeme metody práce s tělem, dechem a vaší pozorností.
              Energii skupiny využijeme k prohloubení kontaktu s vašimi individuálními tématy.

              (skrýt popis)

              15:45 - 17:15 🕑 Sadajyoti Belzová,GUNY A JEJICH TAJEMSTVÍ...

              Sadajyoti: Co jsou to guny, jak ovlivňují naše vztahy, naši mysl, zdraví a vnitřní pohodu. Jak žít v harmonii sám se sebou. Jak využít moudrost ájurvédy k detoxikaci nejen těla, ale i mysli. Ukázka ájurjógy.

              (skrýt popis)

             •  
             • Změna programu vyhrazena

Uložit odkaz do záložek.