Program

SOBOTA

 • 08:00 - 08:50 🕑 PREZENCE...

  Těšíme se na vás a v tento čas vás uvítáme na recepci a pokud budete cokoli potřebovat tak se na recepci můžete obrátit.

  (skrýt popis)

  • SÁL 1

   09:00 - 10:30 🕑 Petr Ševčík,DYNAMICKÁ JÓGA, KLID NA TĚLE I NA DUŠI

   Petr Ševčík: Ashtanga yoga – je prostě boží. Je možné, že díky vlídným požadavkům, které máme sami na sebe, abychom si udrželi zdraví, zažijete velice příjemné jógové cvičení plné klidu díky hlubokém dechu v pozicích, trochu poskoků a radosti z dynamického pohybu, chvilku zastavení v meditaci a spoustu chuti opakovat cvičení i další dny a odhodlání pečovat o svou duši.
   Námaha je to, co nakonec stojí za řeč a tím se stáváme sami sobě navzájem inspirací.

   (skrýt popis)

   10:45 - 12:45 🕑 Petra Netuka, Podzim v Kraniosakrální józe ~ ”Dech je život a život je dech”...

   Petra Netuka: Přichází období, kdy slunečních paprsků je méně a proto je třeba si radost nacházet hlavně u sebe. Vlivem nedostatku světla začneme být více unavení a lenošnější. Ovšem je třeba odolat pocitům chmuru a vyzkoušet cvičení, které má pozitivní vliv na naši náladu a tělo. Kraniosakrální jóga má blahodárný účinek na naši vitalitu. Jedná se o pozice z hathajógy, do kterých se přidávají speciální techniky – aktivní pumpování (dechu života) a klidový bod.
   Vyzkoušíte si klidový bod, který napomáhá hluboké relaxaci se zastavením myšlenek.
   Seznámíte se s fasciemi (pojivové tkáně) a jejich uvolněním.
   Vytvoříte si záměr, který vám určí jasný směr.
   Dozvíte se, které jídlo funguje na doplnění energie.
   Naučíte se plného dechu a jeho odezvu v emocích.
   Poznáte prastaré učení o nosních dírkách.
   Zažijete vedenou jógovou lekci 90 min, včetně ásan s pumpováním
   Naučíte se jemnou thajskou masáž, která je sestavená pro období podzimu.
   Na závěr se uvolníte v meditaci.
   Kraniosakrální joga je vhodná pro každého i pro úplné začátečníky bez zkušeností s jógou.

   (skrýt popis)

   14:00 - 15:30 🕑 Pavla Vanduchová, CHANDRA NAMASKAR...

   Pavla Vanduchová: Chandra Namaskar – od měsíční energie ke zklidnění ve svém nitru.
   Pozdrav měsíci nebo-li Chandra Namaskar patří po Pozdravu slunce mezi nejznámější jógové sekvence. Svým charakterem se řadí mezi zklidňující a ochlazující sekvence a většinou se praktikuje na konci dne. Na lekci se budeme zabývat nejznámějším Pozdravem měsíce, projdeme si jednotlivé pozice tak, abyste byli schopni si jej zapamatovat a praktikovat sami dle svým potřeb a ucítili zkliňující energii nejen ve svém těle, ale hlavně v mysli.

   (skrýt popis)

   15:45 - 17:00 🕑 Petr Smil, PRANA VASHYA YOGA, SKRYTÉ ASPEKTY ZJEVENÉHO

   Petr Smil: Cvičení ásan podle principů Prana Vashya jógy je cestou veskrze „ohnivou“ a jako takové určitě neosloví každého. Není ani tak zdravotní terapií jako spíš efektivním způsobem, jak v relativně krátkém čase maximálně rozvinout svou fyzickou kondici a svým způsobem i psychickou způsobilost pro následné techniky práce s vlastním energetickým potenciálem. Tak jako mnoho autentických směrů jógové praxe, je to cesta místy příkrá, náročná a osloví ty, kdo doposud věří, že nic nepřichází „zadarmo“.
   Sama o sobě je Prana Vashya jóga přípravou k technikám pránájámy a meditace, bez kterých by toto „ohnivé snažení“ dlouhodobě nedávalo velký smysl. Na této ukázkové lekci si zkusíme objasnit pár univerzálně platných principů jógového cvičení a společně pak krátce zacvičíme, abychom si řečené vyzkoušeli i prakticky.

   (skrýt popis)

   17:30 - 18:45 🕑 Zdeno Yogi, SHRIVATSA YOGA...

   Zdeno Yogi:Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť…
   Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie. A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

   (skrýt popis)

   • SÁL 2

    09:00 - 10:30 🕑 Dráža Bačkorová, ZÁKLONY, UVOLNĚNÍ KYČLÍ, NÁCVIK STOJE NA RUKÁCH, Cesta k svobodnému tělu a duši....

    Dráža Bačkorová: Záklony jsou důležité právě otevřením hrudníku, působí povzbudivě, protahují často zkrácené prsní svaly a ohybače trupu, zlepšují dechové funkce a činnost srdce, stimulují trávení a v některých případech mohou pomoci i při výhřezech meziobratlových disků. To je stránka fyziologická.
    Pak je tu stránka psychická, nebo chcete-li duchovní: otevření hrudníku zároveň aktivuje energetické centrum, záklony tak mohou u někoho vyvolávat výrazné emoce jako je radost, přívaly štěstí ale i smutek nebo hněv. Čím pravidelnější je praxe, tím víc se emoce zklidňují , stáváme se otevřenější, radostnější a svobodnější.
    Protože se daleko častěji jak v životě, tak i při cvičení předkláníme, můžou být záklony opravdová výzva pro každého.
    Kyčle jsou místem, kde často ukládáme svoje emoce. Abychom to vysvětlili z fyziologického pohledu: Velkému svalu bedernímu (musculus psoas major) se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše. Tento sval stabilizující střed těla se nachází u kyčelní kosti a ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů, pružnost a mnoho dalšího. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a asistuje při pohybu, umožní vám údajně se spojit s přítomným okamžikem, hlavně když je protahován, při čemž dochází k uvolňování napětí z těla. Uvolněním kyčlí můžeme tedy částečně své emoce vysvobodit.
    Stoje na rukách dají našemu pohledu na svět úplně jinou dimenzi.

    (skrýt popis)

    10:45 - 12:15 🕑 Gabriela a Marek Lukášovi, DJ YOGA...

    Gába a Marek Lukášovi: Dva lidé co mimo vzájemné lásky mají i lásku k hudbě a pohybu a proto je napadlo vytvořit tento společný projekt, při kterém se baví, hrají, tančí, praktikují jógu a tráví společný čas.
    Co můžete očekávat?
    …nic neočekávejte :-)…, jen se nechte vést svými pocity, navnímáním sebe, svého dechu, hudby, rytmu, k uvolnění a souzněním těla a mysli.
    Lekci bude doprovázet Šárka Pivodová/Taona se svým vizuálem. Vizuálním instalacím se věnuje od roku 2006. Pocitově reaguje na aktuální atmosféru místa, kde se zrovna nachází. Její práce spočívá v živém přenosu světla, které reaguje na zvuk a zdůrazňuje prostor kolem ní.

    (skrýt popis)

    14:00 - 15:30 🕑 Zuzana Viznarová a Pavel Tůma, RELAXAČNÍ JÓGA VE VIBRAČNÍ LÁZNI...

    Zuzka a Pavel: Relaxační jóga ve Vibrační lázni zpívajících mís a gongů.
    Ve vibracích tibetských zpívajících mís proplujeme jemnou hatha jógovou lekcí a v pomalém meditativním tempu se ponoříme do do sebe, zaměříme na náš vnitřní svět, budeme se věnovat svému tělu a učit se mu naslouchat, poznávat ho, reagovat na jeho potřeby.

    (skrýt popis)

    16:00 - 17:15 🕑 Zdeno Yogi, BLACK LIGHT YOGA...

    Zdeno Yogi: Počas dlhých zimných večerov si párkrát za rok zacvičíme pri UV svetle v tme so svetielkami. Ide o ľahšie a kratšie cvičenie. Môžete si užiť magickú atmosféru svetiel a pritom v tme ísť hlbšie do seba. Blacklight joga je vždy taká malá oslava. Príďte svietiť.

    (skrýt popis)

    19:00 🕑 Lubomír Holzer, ZÁVĚREČNÝ MUZIKOTERAPEUTICKÝ KONCERT...

    Lubomír Holzer:

    (skrýt popis)

    • SÁL 3

     09:00 - 10:30 🕑 Markéta Faustová, ŽIVOST V TĚLE...

     Markéta Faustová: Najdi energii, šťávu, drive, motor tvého těla. Sílu, která se však neskrývá ve svalech. Budeme se zaměřovat na dynamický i tekutý pohyb, střed těla i energetizující dechová cvičení. Po téhle lekci nebudete muset hledat motivaci k cestě vpřed.

     (skrýt popis)

     10:45 - 12:15 🕑 Václav Hnízdil, KUNDALINI JÓGA, PROUBUZENÍ VNITŘNÍHO OHNĚ...

     Vašek Hnízdil:Každý z nás teď prochází transformací směrem k čistému a pravdivému prožívání vztahu k sobě a světu.
     Využijeme mocnou technologii kundaliny yógy a léčivé vibrace gongu k odkládání přežitých nastavení a naladění se na své „Pravdivé Já“.

     (skrýt popis)

     14:00 - 15:30 🕑 Martina Procházková, JIVAMUKTI, RADIKÁLNÍ SVOBODA...

     Martina Procházková: RADICAL FREEDOM
     Jivamukti jóga
     Je možné dosáhnout stav osvícení za 90 minut? Proč by ne? Záleží jen na nás.
     Do povinné výbavy adepta jógy patří jasný záměr, odvaha podívat se na sebe ze všech stran, chuť, překonat komfortní zónu a velká láska.
     Dynamicka lekce 360 stupňů s prvky jogové filozofie,poesie, mantra i nada jogy, a sebereflexe.
     Na lekci hrozi vazne odbourání avidje.

     (skrýt popis)

     15:45 - 17:15 🕑 Michal Rauer, PROŽITKOVÁ HATHAJÓGA...

     Michal Rauer: Hatha jóga. Dopřeje vám jedinečný celostní zážitek pro tělo i duši.
     Michal Rauer, který se kromě jógy věnuje i „Hlubinné abreaktivní psychoterapii“ a automatické kresbě vás provede lekci.
     V lekci rozzáříte svá srdce, rozproudíte vnitřní energii a zklidníte mysl. Prožijete Hatha jógovou praxi s využitím elementu ohně, očistou vykuřovadly, energetizací prostřednictvím gongu a šamanského bubnu. Díky tomu všemu si budete moci uvědomit současná témata vašeho života.
     Michal říká, že jóga není jenom o cvičení a správném dýchání, ale je to určitá životní cesta, po které můžete jít celý život a vždy tam najdete něco nového.

     (skrýt popis)

     17:30 - 18:45 🕑 Monika Winklerová, JIN JÓGA...

     Monika Winklerová: Yin Yoga – může se zdát, že se toho kolem nás i v nás tolik děje a že to vyžaduje naši neustálou pozornost a kontrolu. Lidský život je ve známení stálého „až“, pocitu nenaplněnosti, nedostatečnosti. Jóga je ale cestou dovnitř, do ticha za všemi myšlenkami, slovy i činy, do místa (dá-li se to nazvat místem), kde je vše v pořádku a nic nám nechybí. Kde poznáváme sami sebe ve všem, v celistvosti a úplnosti „všeho-bytí“.
     Proč právě skrze jin jógu? Jin jóga je velmi pomalá, máme čas se do pozic a do bytí skutečně ponořit. Vystupujeme z konání a myšlenek a věnujeme pozornost přítomnosti. Nic moc „neděláme“, ikdyž na úrovni těla a tkání se mnoho děje. Uvolňujeme se, odevzdáváme, pouštíme… Učíme se, že můžeme nechat věci dít, nemusíme je řídit a kontrolovat, že i s naším životem se může „dít samo“ – když se zabydlíme v prostoru všudypřítomného vnitřního klidu.

     (skrýt popis)

     • KINO SÁL

      09:00 - 10:30 🕑 Sadajyoti, GUNY A JEJICH TAJEMSTVÍ...

      Sadajyoti: Co jsou to guny, jak ovlivňují naše vztahy, naši mysl, zdraví a vnitřní pohodu. Jak žít v harmonii sám se sebou. Jak využít moudrost ájurvédy k detoxikaci nejen těla, ale i mysli. Ukázka ájurjógy.

      (skrýt popis)

      10:45 - 12:00 🕑 Drahomíra Bačkorová, JÓGA V INDII...

      Drahomíra Bačkorová:

      (skrýt popis)

      14:00 - 15:30 🕑 Petr Smil, JÓGA SPÁNKU A SNĚNÍ...

      Petr Smil: „Je-li pro nás jóga opravdovou cestou k vlastnímu sebe-uskutečňování a odhalování toho, kým jsme a čím se můžeme stát, pak by jedním z hlavních záměrů měla být snaha o co nejupřímnější pohled do vlastního nitra. Můžeme si sice v jógovém cvičení třeba strkat nohy za hlavu, nasazovat křečovitý úsměv a doufat, že to povede ke slibované blaženosti, ale neprohlédneme-li u toho opravdové hnací motivy našeho konání, bude to cesta zbytečně dlouhá, bolavá a o rozličná bloudění nebude nouze. Přitom k nám naše duše neustále hovoří – především skrze naše sny – a vypráví příběh o nás a našem vztahu sama k sobě, ke světu kolem nás a o cestě, jak se postupně uzdravovat (a možná jednou i definitivně uzdravit ?!) z iluze, které říkáme „dualita“ – tj. já vs. svět.
      Jóga spánku a snění – tak jak o ní budeme hovořit – je veskrze moderním a funkčním přístupem k práci se sny a sněním, který ale staví kromě poznatků hlubinné psychologie i na dlouhé tantricko-jógové tradici, která snům vždy přisuzovala velkou důležitost.
      Jak můžeme práci se sny použít pro hlubší sebepoznání? Jak se stát vědomější bytostí a jak pěstovat umění kontaktu se svým hlubinnýmm nitrem? Jak být kreativní a skrze tvořivost i mnohem naplněnější a spokojenější bytostí? Jak využít čas spánku a snění pro spirituální praxi?
      Zkusíme nastínit možné cesty

      (skrýt popis)

      15:45 - 17:15 🕑 Markéta Faustová, ŽENSKÁ SÍLA...

      Markéta Faustová: Není náhoda, že ses narodila v ženském těle. Pojďme si společně uvědomit význam našeho ženství a podpořit ho praktickými cvičeními. Skrze podněcování a opečování ženské síly, dojdeš ke svobodě, většímu sebevědomí i sebelásce. Dovol si zářit ve své plující ženské síle. Potom budeš do svého života přitahovat to, co si opravdu ze srdce přeješ.

      (skrýt popis)

      17:30 - 18:45 🕑 Martina Procházková, EXPERIMENT JMÉNEM SKUTEČNOST...

      Martina Procházková:

      (skrýt popis)

     •  
     • Změna programu vyhrazena

Uložit odkaz do záložek.