Program

SOBOTA

 • 08:00 - 08:50 🕑 PREZENCE...

  Těšíme se na vás a v tento čas vás uvítáme na recepci a pokud budete cokoli potřebovat tak se na recepci můžete obrátit.

  (skrýt popis)

  • SÁL 1

   09:00 - 10:30 🕑Petra Netuka, Podzim v Kraniosakrální józe ~ ”Dech je život a život je dech”...

   Petra Netuka: Přichází období, kdy slunečních paprsků je méně a proto je třeba si radost nacházet hlavně u sebe. Vlivem nedostatku světla začneme být více unavení a lenošnější. Ovšem je třeba odolat pocitům chmuru a vyzkoušet cvičení, které má pozitivní vliv na naši náladu a tělo. Kraniosakrální jóga má blahodárný účinek na naši vitalitu. Jedná se o pozice z hathajógy, do kterých se přidávají speciální techniky – aktivní pumpování (dechu života) a klidový bod.
   Vyzkoušíte si klidový bod, který napomáhá hluboké relaxaci se zastavením myšlenek.
   Seznámíte se s fasciemi (pojivové tkáně) a jejich uvolněním.
   Vytvoříte si záměr, který vám určí jasný směr.
   Dozvíte se, které jídlo funguje na doplnění energie.
   Naučíte se plného dechu a jeho odezvu v emocích.
   Poznáte prastaré učení o nosních dírkách.
   Zažijete vedenou jógovou lekci 90 min, včetně ásan s pumpováním
   Naučíte se jemnou thajskou masáž, která je sestavená pro období podzimu.
   Na závěr se uvolníte v meditaci.
   Kraniosakrální joga je vhodná pro každého i pro úplné začátečníky bez zkušeností s jógou.

   (skrýt popis)

   10:45 - 12:15 🕑Barbora Hu, teoretická část workshopu...

   Barbora Hu: Čakra jóga®: Pulzace. Přítomnost jako střed, prostor jako setkání potencí, spojení nádechu a výdech, styčna horního a dolního světa, tep života, tanec vědomí a energie, setkání osobního a nadosobního, rytmus, oživení mandaly.

   Přijměte pozvání na workshop čakra jógy® který obejme v praktické i teoretické rovině jeden z klíčových pilířů tohoto přístupu. Pulzace je principem prostupným tantrismem. Má svůj symbolický i praktický rozměr, protože uvádí protiklady v soulad a udržuje tímto vztahem kontinuum. Ať už je řeč o energetice hatha jógy, dechu a pohybu, architektuře mysli, či mystériu duše a jejího vztahu k existenci.

   (skrýt popis)

   14:00 - 15:30 🕑 Zdeno Yogi, jóga...

   Zdeno Yogi: Sestava, která zahrnuje hluboké protahování kyčlí, páteře a ramen. Naučíte se vnímat své limity síly i kloubního rozsahu a laskavým přístupem ke cvičení zlepšovat své pohybové schopnosti.

   (skrýt popis)

   15:45 - 17:00 🕑Pavla Vanduchová, CHANDRA NAMASKAR...

   Pavla Vanduchová: Chandra Namaskar – od měsíční energie ke zklidnění ve svém nitru.
   Pozdrav měsíci nebo-li Chandra Namaskar patří po Pozdravu slunce mezi nejznámější jógové sekvence. Svým charakterem se řadí mezi zklidňující a ochlazující sekvence a většinou se praktikuje na konci dne. Na lekci se budeme zabývat nejznámějším Pozdravem měsíce, projdeme si jednotlivé pozice tak, abyste byli schopni si jej zapamatovat a praktikovat sami dle svým potřeb a ucítili zkliňující energii nejen ve svém těle, ale hlavně v mysli.

   (skrýt popis)

   17:30 - 18:45 🕑 Zdeno Yogi, SHRIVATSA YOGA...

   Zdeno Yogi:Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť…
   Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie. A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

   (skrýt popis)

   • SÁL 2

    09:00 - 10:30 🕑 Dráža Bačkorová, ZÁKLONY, UVOLNĚNÍ KYČLÍ, NÁCVIK STOJE NA RUKÁCH, Cesta k svobodnému tělu a duši....

    Dráža Bačkorová: Záklony jsou důležité právě otevřením hrudníku, působí povzbudivě, protahují často zkrácené prsní svaly a ohybače trupu, zlepšují dechové funkce a činnost srdce, stimulují trávení a v některých případech mohou pomoci i při výhřezech meziobratlových disků. To je stránka fyziologická.
    Pak je tu stránka psychická, nebo chcete-li duchovní: otevření hrudníku zároveň aktivuje energetické centrum, záklony tak mohou u někoho vyvolávat výrazné emoce jako je radost, přívaly štěstí ale i smutek nebo hněv. Čím pravidelnější je praxe, tím víc se emoce zklidňují , stáváme se otevřenější, radostnější a svobodnější.
    Protože se daleko častěji jak v životě, tak i při cvičení předkláníme, můžou být záklony opravdová výzva pro každého.
    Kyčle jsou místem, kde často ukládáme svoje emoce. Abychom to vysvětlili z fyziologického pohledu: Velkému svalu bedernímu (musculus psoas major) se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše. Tento sval stabilizující střed těla se nachází u kyčelní kosti a ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů, pružnost a mnoho dalšího. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a asistuje při pohybu, umožní vám údajně se spojit s přítomným okamžikem, hlavně když je protahován, při čemž dochází k uvolňování napětí z těla. Uvolněním kyčlí můžeme tedy částečně své emoce vysvobodit.
    Stoje na rukách dají našemu pohledu na svět úplně jinou dimenzi.

    (skrýt popis)

    10:45 - 12:15 🕑 Gabriela a Marek Lukášovi, DJ YOGA...

    Gába a Marek Lukášovi: Dva lidé co mimo vzájemné lásky mají i lásku k hudbě a pohybu a proto je napadlo vytvořit tento společný projekt, při kterém se baví, hrají, tančí, praktikují jógu a tráví společný čas.
    Co můžete očekávat?
    …nic neočekávejte :-)…, jen se nechte vést svými pocity, navnímáním sebe, svého dechu, hudby, rytmu, k uvolnění a souzněním těla a mysli.
    Lekci bude doprovázet Šárka Pivodová/Taona se svým vizuálem. Vizuálním instalacím se věnuje od roku 2006. Pocitově reaguje na aktuální atmosféru místa, kde se zrovna nachází. Její práce spočívá v živém přenosu světla, které reaguje na zvuk a zdůrazňuje prostor kolem ní.

    (skrýt popis)

    14:00 - 15:30 🕑 Barbora Hu, praktická část workshopu...

    Barbora Hu: Čakra jóga®: Pulzace. Přítomnost jako střed, prostor jako setkání potencí, spojení nádechu a výdech, styčna horního a dolního světa, tep života, tanec vědomí a energie, setkání osobního a nadosobního, rytmus, oživení mandaly.

    Přijměte pozvání na workshop čakra jógy® který obejme v praktické i teoretické rovině jeden z klíčových pilířů tohoto přístupu. Pulzace je principem prostupným tantrismem. Má svůj symbolický i praktický rozměr, protože uvádí protiklady v soulad a udržuje tímto vztahem kontinuum. Ať už je řeč o energetice hatha jógy, dechu a pohybu, architektuře mysli, či mystériu duše a jejího vztahu k existenci. Délka workshopu je 3h, zahrnuje teoretickou i praktickou, prožitkovou část, satsang. Workshop je určen širkokému spektru zkušností s jógou.

    (skrýt popis)

    16:00 - 17:15 🕑 Lucie Konigová, jóga...

    Lucie Konigová: Být v souladu s jednotou všeho Znamená necítit úzkost z nedokonalosti. (zenový mistr Dogen)
    Touha po dokonalosti je jednou z ulpělostí a bolestí lidské historie a obzvláště dneška. Po dokonalosti často toužíme i na jógové podložce a na meditačním polštáři. Po uhlazených zážitcích, esteticky bezchybných formách i zcela perfektních, souladných stavech mysli a duše.
    Na této lekci budeme budeme zkoumat a hrát si s tím, jak se od perfekcionismu posouvat k lidskosti a opravdovosti, která přináší uvolnění, ryzost, přirozenost a soucítění se sebou i s ostatními. V pohybu i spočinutí budeme objevovat, jak úlevné, podpůrné a pečující je počítat už od začátku u sebe i ostatních s nedokonalostí a čirou takovostí toho, co právě je a kým právě jsme.

    (skrýt popis)

    19:00 🕑 Lubomír Holzer, ZÁVĚREČNÝ MUZIKOTERAPEUTICKÝ KONCERT...

    Lubomír Holzer:

    (skrýt popis)

    • SÁL 3

     09:00 - 10:30 🕑 Markéta Faustová, ŽIVOST V TĚLE...

     Markéta Faustová: Najdi energii, šťávu, drive, motor tvého těla. Sílu, která se však neskrývá ve svalech. Budeme se zaměřovat na dynamický i tekutý pohyb, střed těla i energetizující dechová cvičení. Po téhle lekci nebudete muset hledat motivaci k cestě vpřed.

     (skrýt popis)

     10:45 - 12:15 🕑 Václav Hnízdil, KUNDALINI JÓGA, PROUBUZENÍ VNITŘNÍHO OHNĚ...

     Vašek Hnízdil:Každý z nás teď prochází transformací směrem k čistému a pravdivému prožívání vztahu k sobě a světu.
     Využijeme mocnou technologii kundaliny yógy a léčivé vibrace gongu k odkládání přežitých nastavení a naladění se na své „Pravdivé Já“.

     (skrýt popis)

     14:00 - 15:30 🕑 Martina Procházková, JIVAMUKTI, RADIKÁLNÍ SVOBODA...

     Martina Procházková: RADICAL FREEDOM
     Jivamukti jóga
     Je možné dosáhnout stav osvícení za 90 minut? Proč by ne? Záleží jen na nás.
     Do povinné výbavy adepta jógy patří jasný záměr, odvaha podívat se na sebe ze všech stran, chuť, překonat komfortní zónu a velká láska.
     Dynamicka lekce 360 stupňů s prvky jogové filozofie,poesie, mantra i nada jogy, a sebereflexe.
     Na lekci hrozi vazne odbourání avidje.

     (skrýt popis)

     15:45 - 17:15 🕑 Michal Rauer, PROŽITKOVÁ HATHAJÓGA...

     Michal Rauer: Hatha jóga. Dopřeje vám jedinečný celostní zážitek pro tělo i duši.
     Michal Rauer, který se kromě jógy věnuje i „Hlubinné abreaktivní psychoterapii“ a automatické kresbě vás provede lekci.
     V lekci rozzáříte svá srdce, rozproudíte vnitřní energii a zklidníte mysl. Prožijete Hatha jógovou praxi s využitím elementu ohně, očistou vykuřovadly, energetizací prostřednictvím gongu a šamanského bubnu. Díky tomu všemu si budete moci uvědomit současná témata vašeho života.
     Michal říká, že jóga není jenom o cvičení a správném dýchání, ale je to určitá životní cesta, po které můžete jít celý život a vždy tam najdete něco nového.

     (skrýt popis)

     17:30 - 18:45 🕑 Monika Winklerová, JIN JÓGA...

     Monika Winklerová: Yin Yoga – může se zdát, že se toho kolem nás i v nás tolik děje a že to vyžaduje naši neustálou pozornost a kontrolu. Lidský život je ve známení stálého „až“, pocitu nenaplněnosti, nedostatečnosti. Jóga je ale cestou dovnitř, do ticha za všemi myšlenkami, slovy i činy, do místa (dá-li se to nazvat místem), kde je vše v pořádku a nic nám nechybí. Kde poznáváme sami sebe ve všem, v celistvosti a úplnosti „všeho-bytí“.
     Proč právě skrze jin jógu? Jin jóga je velmi pomalá, máme čas se do pozic a do bytí skutečně ponořit. Vystupujeme z konání a myšlenek a věnujeme pozornost přítomnosti. Nic moc „neděláme“, ikdyž na úrovni těla a tkání se mnoho děje. Uvolňujeme se, odevzdáváme, pouštíme… Učíme se, že můžeme nechat věci dít, nemusíme je řídit a kontrolovat, že i s naším životem se může „dít samo“ – když se zabydlíme v prostoru všudypřítomného vnitřního klidu.

     (skrýt popis)

     • KINO SÁL

      09:00 - 10:30 🕑 Sadajyoti, GUNY A JEJICH TAJEMSTVÍ...

      Sadajyoti: Co jsou to guny, jak ovlivňují naše vztahy, naši mysl, zdraví a vnitřní pohodu. Jak žít v harmonii sám se sebou. Jak využít moudrost ájurvédy k detoxikaci nejen těla, ale i mysli. Ukázka ájurjógy.

      (skrýt popis)

      10:45 - 12:00 🕑 Drahomíra Bačkorová, JÓGA V INDII...

      Drahomíra Bačkorová:

      (skrýt popis)

      14:00 - 15:30 🕑 Lucie Konigová, KOŘENY A KŘÍDLA...

      Lucie Konigová: Kdykoli se podvolíme zemské tíži, kdykoli pustíme váhu těla od pasu dolů do země, uvolníme horní část těla pro dech a prostor. Objeví se možnosti, povolí se úzkost, narostou nám křídlaNaše prvotní pohyby, fungování orgánů a struktur i veškeré niterné prožitky, včetně pocitu bezpečí, přináležení a vitality jsou přímým či vzdáleným důsledkem přitažlivosti Země. Díky ní se máme z hloubi o co opírat. Vyvíjíme a rozvíjíme se od země nahoru. Páteř pak nikam nemusíme vytahovat – přirozeně klíčí a vzlíná se z pánve a nohou jako stonek z kořenového balu. A z lůna, z tíhy, tmy a nehybnosti (bez nichž nic neroste 🙂 míří ke světlu, lehkosti a pohybu ve svém osobitém rytmu.

      Každý živoucí organismus neustále pojí a potřebuje obojí. Kdykoli skrze kosti a pojivové tkáně nohou a pánve pozveme do těla stabilitu a pocit opory, zklidníme tím nervovou soustavu, zharmonizujeme krevní oběh a přirozeně, samovolně prohloubíme dech. Pak se může dostavit pocit prostoruplnosti v těle a mysli a pocit důvěry ve své síly a v to, co nás podporuje a vyživuje. Neboť takovou podporou a výživu nám dává element země, který skrze tělo ke všem z nás promlouvá.

      (skrýt popis)

      15:45 - 17:15 🕑 Markéta Faustová, ŽENSKÁ SÍLA...

      Markéta Faustová: Není náhoda, že ses narodila v ženském těle. Pojďme si společně uvědomit význam našeho ženství a podpořit ho praktickými cvičeními. Skrze podněcování a opečování ženské síly, dojdeš ke svobodě, většímu sebevědomí i sebelásce. Dovol si zářit ve své plující ženské síle. Potom budeš do svého života přitahovat to, co si opravdu ze srdce přeješ.

      (skrýt popis)

      17:30 - 18:45 🕑 Martina Procházková, EXPERIMENT JMÉNEM SKUTEČNOST...

      Martina Procházková: Subjektivní filozoficko psychologické pásmo pojednávající o nadčasové cestě celostního sebepoznávaní. Trendy se mění. A tak tady máme jógu pro hipstry, goat jógu, vogu a jisto jistě brzy vznikne  další trend. Tipnete si, co to bude? Tipuji Barbie jógu:)
      Všechno tady již bylo a pokud nebylo, tak bude.
      Důležité je zapojit kritické myšlení, humor a láskyplnost. Co je skutečné se nakonec samo vyjeví.
      Jóga je demokratická a je tady pro každého.  Pro každého z nás je tím, co právě potřebujeme. Filozofie, insta příběh, poezie, zastavení, nakopnutí….to be continued.

      (skrýt popis)

     • Změna programu vyhrazena

Uložit odkaz do záložek.